Ara
Sputnik Türkiye
İnternet Sitesi

 Kaynak


feedback.tr@sputniknews.com
https://tr.sputniknews.com
http://cdoturkey.com/SputnikTurkiye

        
 
Sputnik, haber akış sistemleri, internet siteleri, sosyal medya hesapları, mobil uygulamalar, radyo yayını ve multimedya basın merkezleri gibi ürünlerle hizmet veren modern bir haber ajansı.

Sputnik’in merkezi Moskova’da bulunuyor. Bölge ofisleri ise ABD (Washington), Çin (Pekin), Fransa (Paris), Almanya (Berlin), Mısır (Kahire) ve İngiltere (Londra ve Edinburgh) de dahil olmak üzere dünyanın kilit önem taşıyan bölgeleri ve ülkelerinde yer alıyor.

Dünya siyaseti ve ekonomisinden haberler yapan ajans, uluslararası seyirci odaklı.

Sputnik markası, Rus medya grubu ‘Rossiya Segodnya’ tarafından 10 Kasım 2014’te faaliyete geçirildi. Sputnik’in uluslararası editör kadrosu şimdi de İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Arapça, Çince gibi diller dahil olmak üzere 30’dan fazla dilde çalışmayı sürdürüyor.

Sputnik, FM, DAB/DAB+ gibi frekanslarla ve internet siteleriyle yaptığı günlük radyo yayını hacmi ise 800 saatten fazla.

Ajansın fotoğrafçıları dünyanın her yerinde görev yapıyor ve World Press Photo ve Magnum Photography Awards gibi fotoğraf gazeteciliği alanındaki yarışmalarda birçok kez uluslararası prestijli ödüller aldı. Sputnik Images isimli bir fotoğraf bankası bulunan ajans, bu banka üzerinden fotoğraf ve videoların yanı sıra infografikler satıyor.

Sputnik’in ürettiği içerikler arasında ayrıca Sputnik.Polls. kamuoyu yoklama anketleri yer alıyor. Sputnik’in selefleri ise uluslararası RIA Novosti devlet haber ajansı ve 2013 yılında lağvedilen Golos Rossii radyosu.
Uzmanlık Alanları
  • Bilgi Teknolojileri
  • Internet Teknolojileri
  • Yazıları

  • Yapay zeka 5 yıl içinde insanlara bu zararları verebilecek


  •  


        Hakkımızda Gizlilik ve Güvenlik İletişim © CDOTurkey.com 2015