Ara
Emine Başdağ
Yönetici Ortak , Expertum

 Üye


emine.basdag@expertum.com.tr
www.expertum.com.tr
http://cdoturkey.com/EmineBasdag

        
"Oyunda olmak için sahada olman gerekiyor."

Emine Başdağ

"Birinin sana birşey yapamazsın demesine asla izin verme hatta benim bile... Bir hayalin varsa onu koruman gerek. İnsanlar birşey yapamaz ve seninde yapamayacağını söylerler. Birşey yapmak istiyorsan onu yapmak için çabalamalısın. "

The pursuit of happiness…

"Varolduğunun farkındaysan varsın."

What dreams may come filminden...

"Yeni çağda insanlar kas gücü yerine entellektüel birikimleri ile alın teri döküyor olacaklar. Bu nedenle Endüstri 4.0’ın en büyük zorluğu öncelikle insan kaynağıdır. "

Emine Başdağ

 
1973 yılında Urfa- Siverek’te doğan Emine Başdağ, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden 1995 yılında mezun oldu.

1995- 2002 yıllarında Pamukbank’ta İnsan Kaynakları Biriminde Eğitim Yöneticiliği yaptı.

2002- 2008 yıllarında Davranış Bilimleri Enstütüsünde Kıdemli Danışman olarak çalışan Başdağ, farklı sektörlerde bulunan birçok şirkete İnsan Kaynakları konusunda danışmanlık yaptı.

2004-2006 yıllarında Hunca Kozmetik firmasında İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışan Başdağ Aile şirketinin kurumsallaşma yolculuğunda birçok projeye liderlik etti.

2008 yılında itibaren Yıldız Holding şirketinde çalışmaya başlayan Başdağ 9 yıl boyunca büyük grupların İK grup direktörlüğü yürüttü, eş zamanlı olarak 1 yıl boyunca İK Stratejilerini ve Organizasyonel Gelişim Direktörlüğü rolünü üstlendi.

Farklı sektörlerde (Ambalaj, Bilişim, Gıda, Uluslararası Bisküvi ve Çikolata gayrimenkul, Maden, Makine, FMGC, Kişisel Bakım, Finans) yer alan 50 + şirketin İK stratejilerine ve kurumsal dönüşümüne liderlik yaptı. Yıldız Holdingde çalıştığı sürede 100 + CEO, başkan, başkan yardımcısı ve genel müdür ile çalıştı. Farklı liderlik yaklaşımları deneyimledi.

9 yıllık süreç içinde 200 + insan kaynakları çalışanına liderlik yaptı, İK sektörüne birçok İK Yöneticisi kazandırdı.

Yıldız Holding tecrübesinin ardından deneyimlerini Türkiye’deki Aile şirketlerine aktararak büyümelerine yardımcı olmak için 2016 yılında Expertum Yönetim Danışmanlık şirketini kurdu. Başdağ Expertum şirketinin CEO’su ve Yönetici ortağıdır.

Başdağ, Arya Kadın Yatırımcılar Platformu, Profesyonel Kadın Network Ağı ve Peryön üyesidir. Başdağ özellikle Yetenek Yönetimi, aile şirketlerinin kurumsallaşma süreci, yüksek performans kültürü yaratma, kurum kültürünü oluşturma, üst düzey koçluk ve mentorluk konusunda uzmandır.

Evli ve 2 çocuk annesidir.
Uzmanlık Alanları
 • Yetenek Yönetimi
 • Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması
 • Yüksek Performans Kültürü
 • İnsan Kaynakları Sistem ve Süreçleri
 • Mentorluk

 • Ekledikleri

 • İşyerinde Sadelik...
 • Mikro Girişimcilik Sihirli Dünyasına Hoşgeldiniz…
 • Yetenek mi? Performans mı?

 •  


      Hakkımızda Gizlilik ve Güvenlik İletişim © CDOTurkey.com 2015