Ara
MediaCat Online
Pazarlama İletişim Platformu

 Kaynak


0212 2822640
savasseckinler@kapital.com.tr
http://www.mediacatonline.com
http://cdoturkey.com/MediaCatOnline

        
 
MediaCat kimdir?

Türkiye’nin lider pazarlama iletişimi dergisi MediaCat, 1993 yılında yayınlanmaya başladı. Bir dergi olarak yola çıkan MediaCat, bugün ek yayınlardan kitaplara, konferanslardan yarışma ve ödüllere, yüksek lisans ve sertifika programlarından kurumlara yönelik düzenli eğitimlere, web sitelerinden sosyal medya varlıklarına kadar çeşitli yollarla pazarlama iletişimi alanında sektörel içerik üreten büyük bir bilgi platformuna dönüşmüş durumda.

İçerik markalarımız

MediaCat lokomotif markamız ancak faaliyet alanını ‘Business publications’ sloganıyla tanımlayan şirketimiz Kapital Medya, çeşitli alanlara yönelik başka içerik markalarını da bünyesinde bulunduruyor. ‘Dijital iş ve kültür dergisi’ mottosuyla konumlandırdığımız Digital Age, pazarlama ve iletişim alanlarına yönelik yarı akademik dergimiz Pi, ilaç sektörüne ve sağlık profesyonellerine hitap eden Farmaskop ve popüler sağlık sitemiz Herkese Sağlık portföyümüzde yer alan diğer içerik markalarımız.

Ek yayınlarımız

MediaCat her ay, ana dergisinin yanısıra pazarlama iletişimi sektörünün alt disiplinlerine yönelik çeşitli eklerle okurlarının karşısına çıkıyor. MediaCat Tasarım, Ajans 50, PR Plus, Türkiye Tablet Medyası, Veri Kiti, Productio, MR, Direct!, Screen, KSS, Portföy, İletişim Rehberi, Sürdürülebilirlik, Sağlık İletişimi ve OTC bu eklerden bazıları. MediaCat ayrıca her yıl Cannes Lions Yaratıcılık Festivali için özel bir sayı hazırlıyor.

Advertising Age ile işbirliği

2012 yılında Crain Communications ile imzaladığı içerik işbirliği anlaşması çerçevesinde ABD’nin ve dünyanın bir numaralı reklam dergisi Advertising Age ve Creativity’nin içeriklerini sayfalarına taşımaya başlayan MediaCat, Nisan 2013’te bu işbirliğini bir adım ileri taşıyarak Advertising Age’i Türkiye’de yayınlamaya başladı. MediaCat’le birlikte dağıtılan Advertising Age pazarlama, iletişim ve reklam dünyasının global gündemini okurlarımıza sunuyor.

Dijital mecralarımız

Dergimizin yanısıra web sitemiz de pazarlama iletişimi sektörü tarafından yakından takip ediliyor. MediaCat Online, pazarlama iletişimi konusunda aktüel içerik arayanların başvurduğu en önemli kaynak konumunda. MediaCat’e dijital ortamda gösterilen ilginin en güçlü işaretlerinden biri de, sosyal medyada eriştiğimiz etki düzeyi.

MediaCat’e iPad üzerinden ulaşmanız da mümkün. Aplikasyonumuzu hemen indirmek için lütfen tıklayınız.

Kitaplarımız

Pazarlama iletişimi alanında bilgi üretme misyonumuzun en önemli araçlarından biri de kitaplar. Şu anda Türkiye’de pazarlama iletişimi ana başlığı altında sınıflandırılabilecek kitapların neredeyse yüzde 80’i MediaCat markası altında yayınlanmış durumda.

Brand Week Istanbul

Brandweek İstanbul, MediaCat’in 10 yıllık etkinlik ve 20 yıllık içerik tecrübesinden doğan Türkiye’nin en büyük pazarlama iletişimi organizasyonu. İlki 11-15 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenecek bu dev organizasyon çerçevesinde konferanslardan seminerlere, workshop’lardan networking toplantılarına, reklam filmi gösterimlerinden yaratıcı sergilere, ödüllerden partilere kadar birçok etkinlik düzenlenecek, dünyadan ve Türkiye’den önemli isimler konuşmacı olarak ağırlanacak.

Katılımcılara bilgi, yaratıcılık ve ilhamla dolu bir hafta sunan Brandweek İstanbul pazarlama, reklam ve medya dünyasının üst düzey yöneticilerini ve karar vericilerini bir araya getirecek. İstanbul’u sahip olduğu büyük potansiyelle bir yaratıcılık üssü olarak yeniden konumlandırmayı hedefleyen Brandweek İstanbul, salonlara kapanıp kalmayacak, popüler sergiler ve markalar yürüyüşü gibi görkemli açıkhava etkinlikleriyle halkla da buluşacak.

MediaCat halihazırda iki büyük konferans düzenliyor. Bunlardan ilki,bu yıldan itibaren Brandweekİstanbul kapsamında gerçekleştireceğimiz MediaCat Marketing Forum. Pazarlama iletişimi sektörünün en büyük buluşmalarından biri olan Forum’a her yıl 1.000’in üzerinde kişi katılıyor.

Digital Age Summit

Diğer büyük etkinliğimiz ise, ilkini 2007 yılında düzenlediğimiz Digital Age Summit. Dijital iş dünyasının en sıcak konularının ele alındığı bu zirve, başta bilişim ve iletişim sektörleri olmak üzere çeşitli iş alanlarından birçok üst düzey profesyoneli bir araya getiriyor.

MediaCat, düzenli konferanslarının yanısıra ‘Yeşil Pazarlama’, ‘Word-of-Mouth Marketing’, ‘Stortytelling’ gibi çeşitli temalar altında tek seferlik konferans ve seminerler de düzenliyor. Düzenli konferanslarımızda ve diğer tek seferlik etkinliklerimizde bugüne kadar Kevin Roberts, Al Ries, Jonah Lehrer, Piyush Pandey, Joschka Fischer, John Grant, George Silverman, Esther Dyson, Guy Kawasaki, Russell Davies, Robert McKee, Michael Newman, Joe Saltzman, Ian Grais, Mark Tungate, Iain Tait, Nigel Moris, David Meerman Scott, Arianna Huffington, Jack Trout, John Maeda, Keith Weed, Clotaire Rapaille, Scott Stratten gibi birçok önemli ismi konuşmacı olarak ağırladık.

Felis Ödülleri

MediaCat pazarlama iletişimi alanında yaratıcılığı teşvik etmek amacıyla çeşitli yarışmalar da düzenliyor. Bunların en önemlisi Felis Ödülleri. Medya planlama alanındaki yaratıcı fikirleri ödüllendirmeye yönelik bir yarışma olarak yola çıkan Felis, 2013’ten itibaren Medya, Dijital ve Yaratıcılık başlıkları altında pazarlama iletişimi alanında üretilen tüm yaratıcı fikirleri ödüllendirmeye yönelik kapsamlı bir reklam yarışmasına dönüştürüldü.
Uzmanlık Alanları
 • Medya Yönetimi
 • Medya Planlama
 • Kurumsal İletişim
 • PR (Public Relations)
 • Pazarlama ve Reklamcılık
 • Yazıları

 • 4129Grey’de üst düzey atama
 • LC Waikiki’de üst düzey atama
 • En etkili ajanslar sıralamasında ilk 10'da Türkiye'den iki ajans
 • Her açıdan sektörün en büyükleri : Pelin Özkan..
 • Yılın en etkili 10 CEO’su


 •  


      Hakkımızda Gizlilik ve Güvenlik İletişim © CDOTurkey.com 2015