Ara
Binnur Güleryüz Onaran
TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü , TAV Havalimanları Holding CIO

 İcra Kurulu Üyesi
 CDO


www.tavit.aero/tr
http://cdoturkey.com/BinnurGuleryuzOnaran

  
 
Yükseköğrenimini Kanada Conestoga College Bilgisayar Programcılığı/Analist Programı altında tamamlayan Onaran, 1993 yılında mezuniyetinin ardından iş hayatına yine Kanada’da CDI College’de Eğitim Müdürü olarak başlamıştır. İş hayatının yanı sıra eğitimini de sürdüren Onaran, 1994 yılında British Columbia Provincial Instructor diploma programını tamamlamıştır.

1995 yılında Türkiye’ye dönerek Mercedes-Benz Türk Organizasyon ve Bilgi Teknolojileri Bölümü’nde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında çalışmış, çalışma hayatına paralel olarak Microsoft ve Cisco sistem mühendislik eğitimlerini almıştır. 2002 yılında Daimler-Chrsyler Üniversitesi Yöneticilik Programı’nı tamamladıktan sonra Mercedes-Benz Türk Organizasyon ve Bilgi Teknolojileri Müdürü (CIO) olarak atanmıştır. Burada network, telekomünikasyon, yazılım geliştirme, ERP, altyapı sistemleri ile ilgili birçok projeyi yöneten ve bunun yanı sıra organizasyon yapılanması, süreç optimizasyonu, sistem geliştirme çalışmalarında görev alan Onaran, daha sonra TÜVTÜRK’te Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev almıştır.

Onaran, 2006 yılında TAV Bilişim Hizmetleri Sistem Destek ve Uygulama Genel Müdür Yardımcısı ünvanıyla TAV Ailesine katılmıştır. Yerel ve global havalimanı hizmetlerini ve çözümlerini üreten, geliştiren, uygulayan ve farklı sistemleri entegre etmek, yeni nesil teknolojiler kullanarak destek vermek, sunduğu uçtan uca çözümler ve anahtar teslimi projeler ile yolcu ve havalimanı dostu ürünlerini sektöre sunan TAV Bilişim Hizmetleri’ne 2010 yılında Genel Müdür olarak atanmıştır.

Şu an Türkiye, Avrupa, Asya, Afrika ve Ortadoğu’da 31 havalimanının ve 21 farklı şirketin Bilişim Teknolojileri yönetimini yürütmekte olan Onaran aynı zamanda TAV Havalimanları Holding CIO’su olarak TAV grubunun stratejik Bilişim Teknolojileri yönetiminden de sorumludur. TUBISAD ve Türkiye CIO Grubu üyesi olarak da aktif bilişim sektörü çalışmalarını yürüten Onaran, 2011 ve 2014 yıllarında CIO Türkiye Dergisi tarafından, 2015 yılında ise International Data Corporation (IDC) tarafından “Türkiye’nin En İyi CIO’su” seçilmiştir.
Uzmanlık Alanları
 • CIO (Chief Information Officer)
 • CDO (Chief Digital Officer)
 • Bilgi Teknolojileri
 • Dijitalleşme
 • Proje Yönetimi

 • Ekledikleri

 • Digital Innovation Transforming the Banking Industry
 • Every Company Needs a Chief Digital Officer
 • Dijital Dönüşüm Propagandası

 •  


      Hakkımızda Gizlilik ve Güvenlik İletişim © CDOTurkey.com 2015