Ara
Hatice Sarıkaya
Finansal Danışman

 Üye


haticesarikaya.math@gmail.com
www.cdoizmir.com
http://cdoizmir.com/HaticeSarikaya

    
"Karadelikler, Tanrının sıfıra böldüğü yerlerdir"

Steven Wright

 
Hatice Sarıkaya 1992 yılında Manisa’nın Kula ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğretimini burada tamamlayan Sarıkaya, Orta Öğretim Kurumları Seçme sınavında Kula derecesi yaparak 2006 yılında Uşak Fen Lisesini kazandı. Uşak’ta 4 yıllık yatılı geçen eğitim hayatı boyunca okul içerisindeki birçok etkinlik ve kulüpte aktif rol aldı.

2010’da Lisans Yerleştirme Sınavı’nda İzmir Ekonomi Üniversitesi Matematik(İngilizce) bölümüne en yüksek puanla 1. Sırada yerleşti. Bir yıl hazırlık okuduktan sonra 4 yıllık lisans eğitiminin yanında son sınıftayken Yüksek Lisans eğitimine başlamaya hak kazanıp Finans Ekonomisi yüksek lisans programına başladı.Yabancı dil öğrenmeye önem veren Sarıkaya; eğitim dili İngilizce olmasından dolayı İngilizcesini iyi seviyeye çıkarttıktan sonra 2. Yabancı dil olarak Rusçayı öğrendi ve hala da geliştirmeye devam etmektedir.

5 yıllık eğitim hayatında; İstatistik Teorisi, Uygulamalı İstatistik, Optimizasyon, Ekonometri, Finansal Muhasebe, Finansal Risk Yönetimi, Finansal Matematik, Finansal Yönetim, Ekonometri ve Sayısal Yöntemler, Risk Ekonomisi ve Kurumsal Risk Yönetimi, Finansal Ekonometri derslerini başarıyla tamamlayarak finans alanında kendini geliştirdi.

Temmuz-Ağustos 2013 tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi; Mali İşler Müdürlüğü’nde stajını gerçekleştiren Sarıkaya, staj süresince muhasebe üzerine bilgilerini pekiştirerek pratiğe döktü. Ayrıca Ekim 2010 yılında Kariyer Yönlendirme Müdürlüğünde yarı zamanlı olarak asistan pozisyonunda çalışmaya başladı. Üniversiteden mezun olana kadar da çalışmaya devam etti.

Organizasyon işleriyle uğraşan Sarıkaya; 2011-2012-2013 yılları İzmir Ekonomi Üniversitesi Bahar Şenliği Organizasyon Koordinatörlüğü görevini üstlendi.2011-2012-2013-2014 yıllarında Mezuniyet Törenlerinde Düzenleme Ekibinin Koordinatörlüğünü yaptı.2015 yılında ise Mezuniyet ve Balo Programlarını düzenledi.

Halk Danslarıyla uzun yıllar ilgilendi ve üniversitenin en büyük kulübü olan Halk Dansları Kulübü’nün yönetim kurulunda kostüm sorumlusu olarak yer aldı.4 yıl boyunca Matematik Kulübü Yönetim Kurulu üyeliğini yürüttü. Ekonomili Aslanlar Kulübünün kuruculuğuna öncülük ederek Yönetim Kurulunda görev almaya devam etti ve uzun yıllar taraftar grubunun içerisindeki kız topluluğunun başkanlığını yürüttü. Türk Dili ve Tarihi Araştırmaları Kulübü’nün de kuruculuğuna öncülük ederek aktif faaliyetlerde bulunan kulübün yönetim kurulunda saymanlık görevini başarıyla yerine getirdi ve hala kulüple ilgilenmeye devam etmektedir.

Aynı zamanda EkoTOG/Toplum Gönüllüleri Grubunda yer alarak çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol aldı ve sertifikalarını almıştır.2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Öğrenci Konseyi çalışmalarına ağırlık veren Sarıkaya ve arkadaşları Öğrenci Konseyi Yürütme Kurullarını alarak güzel bir başarıya imza atmışlar ve takdir edilen işler yapmışlardır. Sarıkaya Divan Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini layıkıyla yerine getirmiş ve bütün yapılan organizasyonların ana sorumluluğunu üstlenmiştir.
Uzmanlık Alanları
 • İş Geliştirme
 • Proje Yönetimi
 • e-CRM
 • Stratejik Planlama
 • Veri Madenciliği

 • Ekledikleri

 • IBM Opens Blockchain Garage in New York City
 • The Growing Clout of Chief Digital Officer: Dangerous Signs for CIOs?

 •  


      Hakkımızda Gizlilik ve Güvenlik İletişim © CDOTurkey.com 2015